Valahol el kell kezdeni a számolást.
Ma beszéltem a tervezővel. Szimpatikus volt. Ez számít, mert el tudom képzelni róla, hogy olyat rajzol ami tetszeni fog. Az építési engedélyektől függően kétszintesre (manzárt) gondoltunk. De a magasságkorlát még beleszólhat a dolgokba. Alapkitétel a 4 háló, 2 fürdő, wc, konyha+kamra, nappali+kandalló, gépészeti helyiség/mosókonyha.
Egy szinten azért ez kihívás olcsón megvalósítani. Minden törés, kiszögellés, extra forma nagy összegekkel dobja meg az árat.
Az már biztos, hogy kell egy gépész tervező is kell. Kettőt ismerek valamelyik csak elvállalja.
Mai tapasztalat: Önkormányzatnál rendezési tervet előre megnézni, nehogy ne lehessen építeni, vagy valami korlátba ütközzünk, például magasságiba. A közműveket is telekválasztás előtt tutira pontosítani kell. Nálunk a villany 100, a viz/csatorna/gáz 60 méterre van. Ezek bekötése kb 1,5 millióba kerül. Az áron tudunk mérsékelni, ha vannak szomszédok akik szintén építkeznek. Mi a negyedik telekre építünk a gerincvonaltól.
Az önkormányzatnak mindenképpen kell fizetni 500 ezret, hozzájárulás címén. Ha a telek előtt van a közmű vagy 1 km-re, csak az utóbbi esetben a rákötés az saját költség.
Jó éjt.
Megosztás a facebookon